Wyszukaj na stronie  
Jesteś tutaj już od sekund
Szkoła Podstawowa nr 1

UROKI KOTLINY SANDOMIERSKIEJ

Dodano dnia: 09.06.2016

 W dnich 30.05 - 4.06 uczniowie klas V a , V c i V d byli na wycieczce objazdowej po  Kotlinie Sandomierskiej.Mimo nie zawsze sprzyjającej aury,  udało nam się zwiedzić ruiny Zamku Krzyżtopór w Ujeżdzie, Kazimierz Dolny nad Wisłą z jego urokliwą i niepowtarzalną zabudową , Park Pałacowy w Puławach, Kolegiatę św. Marcina w Opatowie, zamek w Baranowie Sandomierskim. Na koniec pobytu zostawilismy sobie Sandomierz - głowny cel naszego pobytu. Nietypowa forma zwiedzania - gry uliczne dostarczyła mnóstwo emocji, ale też pokażna porcję wiedzy dot. historii i zabytków miasta. Nieodłącznym punktem programu zwiedzania była wizyta w podziemiach sąsiadującego kościoła, gdzie znajdowały się zmumifikowane zwłoki  Teresy Izabeli Morsztynówny - "Perły Ziemi Sandomierskiej". Dzień Dziecka obchodziliśmy podczas festynu z ciekawymi zabawami , konkursami i nagrodami. Wieczory, jesli pozwalała pogoda spędzalismy na powietrzu: spacery, gry sportowe, ognisko z kiełbaskami, itp. Naszym przewodnikiem byl Pan Wojciech Paczkowski, który ciekawie i nieszablonowo dostarczał różnych historycznych opowieści. 

 
Irena Skibiak i Justyna Morawska


Autor: Izabela Pawełczak

UROKI KOTLINY SANDOMIERSKIEJ

Licznik odwiedzin
2 0 1 2 1 1
KALENDARZ
KONTAKT
Szkoła Podstawowa nr 1
im. Adama Mickiewicza

ul. Daszyńskiego 1
82-300 Elbląg

tel. 55 625 8460
fax. 55 625 8463
e-mail: sp1@info.elblag.pl
e-mail: sp1@elblag.eu

IOD: sp1@iod24.pl


Mam 6 lat

Bip
Erasmus
UE
Strona główna     |     O szkole     |     Galeria zdjęć     |     Kontakt
Copyright © 2013 Agencja Reklamowa GABO
Materiały zawarte na stronie są prawnie strzeżone i bez zgody nie mogą być wykorzystywane.