Wyszukaj na stronie  
Jesteś tutaj już od sekund
Szkoła Podstawowa nr 1

FESTYN RODZINNY 2016

Dodano dnia: 13.06.2016

   9 czerwca po południu bawiliśmy się wszyscy na Szkolnym Festynie Rodzinnym. Uczniowie i ich rodzice, bądź dziadkowie, czy starsze rodzeństwo uczestniczyli w przeróżnych zabawach i konkurencjach sportowych. Zwinne dzieci wcielały się w Spidermana chodząc po sznurkowej przeszkodzie. Wspólnie z opiekunami biegały ze splątanymi nogami lub w workach jako ziemniaczki. Startowały w "Rodzinnej sztafecie", a także w "Wyścigach rydwanów" i rzucaniu ringiem do celu. Rowerzyści mieli okazję sprawdzić swą wiedzę na temat budowy roweru i znajomości znaków drogowych oraz swe umiejętności podczas jazdy po specjalnym torze. Utalentowani muzycznie śpiewali w "Rodzinnym karaoke" i "Szansie na sukces". Każdy rodzic mógł, choć przez chwilę, poczuć się jak Leonardo da Vinci biorąc udział w zabawie "Na oślep" - rysując (z zasłoniętymi oczyma) jakieś zwierzę. Modelki i modele prezentowali strój z dowolnej części naszego globu, wybranego kraju. Razem z nimi odbyliśmy podróż "W 15 minut dookoła świata". Trening przed wybiegiem zapewniała konkurencja "Chodzę z gracją" - przejście slalomu z woreczkiem grochu na głowie. Oczywiście było też coś dla łasuchów! "Dzidziusie w cukierni" z przepaską na oczach karmiono murzynkami, tzw. ciepłymi lodami. Można sobie wyobrazić, jak te "niemowlaczki" po takiej zabawie wyglądały! Współpraca rodzica z dzieckiem doskonale się sprawdzała w zabawie "20 sekund do słodkości". Tylko u nas, w "Jedynce", w czwartkowe popołudnie, na modrzewiu wyrosły cukierki! Nic, tylko je brać! Kłopot w tym, że dziecko miało zasłonięte oczy. Jedyną nadzieję pociechy pokładały w rodzicach, zadaniem których było takie poinstruowanie swych dzieci, by zdobyły jak najwięcej słodyczy. Wiemy, iż uczniowie są bardzo spostrzegawczy. Doskonale zauważają, kiedy my, nauczyciele byliśmy z wizytą u fryzjera, a kiedy w galerii. Wychodząc naprzeciw zdolnościom naszych podopiecznych, przygotowaliśmy zabawę "Co dziś na siebie włożyłam(-łem)?" Gościliśmy na Festynie przedstawicielki Poradni Pedagogiczno-Psychologicznej, które przygotowały także ciekawą zabawę i służyły radą rodzicom. Wszystkie konkurencje były oblegane, cieszyły się dużym zainteresowaniem. Dopisała ładna, słoneczna pogoda i humory u wszystkich uczestników Festynu. Apetyty także! Super smaczna grochówka ugotowana przez szkolne panie kucharki i pyszne ciasta upieczone przez rodziców rozeszły się w błyskawicznym tempie. Całości poczęstunku dopełniły kawa i herbata serwowana dorosłym uczestnikom zabawy. Olbrzymich emocji doświadczyły dzieci podczas losowania nagród. Zewsząd napierały na stolik z podarunkami, licząc na łut szczęścia! Szczęśliwcy radośnie przeciskali się, by odebrać grę planszową, książkę, piłkę czy badmington. 

   Gdy wspólna zabawa dobiegła końca, dzieci i rodzice niechętnie rozchodzili się do domów, oglądając się, czy czasami nie przeoczyli jeszcze jakieś atrakcji.

Małgorzata ŚwiatkowskaAutor:

FESTYN RODZINNY 2016

Licznik odwiedzin
2 0 8 6 1 4
KALENDARZ
KONTAKT
Szkoła Podstawowa nr 1
im. Adama Mickiewicza

ul. Daszyńskiego 1
82-300 Elbląg

tel. 55 625 8460
fax. 55 625 8463
e-mail: sp1@info.elblag.pl
e-mail: sp1@elblag.eu

IOD: iod@ecuw.elblag.pl


Mam 6 lat

Bip
Erasmus
UE
Strona główna     |     O szkole     |     Galeria zdjęć     |     Kontakt
Copyright © 2013 Agencja Reklamowa GABO
Materiały zawarte na stronie są prawnie strzeżone i bez zgody nie mogą być wykorzystywane.