Wyszukaj na stronie  
Jesteś tutaj już od sekund
Szkoła Podstawowa nr 1

FESTIWAL NAUKI NA PWSZ

Dodano dnia: 13.06.2016

   9 czerwca 2016r w godzinach 9 - 13 uczniowie naszej szkoły prezentowali przygotowane przez siebie doświadczenia na elbląskiej uczelni - PWSZ w ramach Festiwalu Nauki. Nasze pokazy obserwowały dzieci z przedszkoli i młodzież gimnazjalna oraz uczniowie innych podstawówek. Odwiedzili nas także pracownicy naukowi uczelni. Pan profesor - chemik był szczególnie zainteresowany eksperymentem wykonywanym przez Wiktorię Mieczkowską - widowiskowym otrzymywaniem tlenku chromu. W tygielku Wiki odbywały się czary! Substancje bulgotały jak w wulkanie! 

Dzieci miały okazję wykazać się inwencją twórczą - naukową. Udzielały wywiadów rozgłośniom radiowym i telewizji elbląskiej. Tacy uczniowie, którzy oprócz podstawy programowej, chętnie sięgają po dodatkowe wiadomości i umiejętności są chlubą naszej szkoły. Co roku coraz więcej dzieci przygotowuje różne doświadczenia pogłębiając swą wiedzę z zakresu nauk przyrodniczych. Ale na Festiwalu w PWSZ prezentują się najlepsi, z najciekawszymi eksperymentami i pokazami naukowymi. 

Dobrze, że w dzisiejszym, mocno zmaterializowanym świecie, udaje się nam - nauczycielom podtrzymać (a czasami na nowo obudzić) naturalną dziecięcą chęć poznawania, doświadczania i tworzenia. To wymaga od wszystkich zainteresowanych wysiłku, ale daje dużo satysfakcji, wzmacnia lub buduje u dzieci pewność siebie i podnosi poczucie wartości.

Dziękujemy rodzicom naszych małych naukowców za pomoc w realizacji dziecięcych zamierzeń.

Na terenie elbląskiej PWSZ eksperymentowali: z 4a Igor Klepacki i Kuba Szwarc, 4b - Zuzia Kot, 4d: Wiktoria Mieczkowska, Oliwka Rulińska, Oliwka Bednarczuk, Wiktoria Jasek, Grześ Stromski, Aleks Asenhajmer i Konrad Żyhałko, 5c: Zuzia Stefańska, Oliwka Cackowska i Krysia Górecka, 5d: Karolina Wilczyńska i Pola Kwas. Interesujące doświadczenia przygotowali chłopcy z 6d, niestety wyjechali w tym czasie na klasową wycieczkę. 

Małgorzata Światkowska

 Autor:

Licznik odwiedzin
2 0 1 7 7 5
KALENDARZ
KONTAKT
Szkoła Podstawowa nr 1
im. Adama Mickiewicza

ul. Daszyńskiego 1
82-300 Elbląg

tel. 55 625 8460
fax. 55 625 8463
e-mail: sp1@info.elblag.pl
e-mail: sp1@elblag.eu

IOD: iod@ecuw.elblag.pl


Mam 6 lat

Bip
Erasmus
UE
Strona główna     |     O szkole     |     Galeria zdjęć     |     Kontakt
Copyright © 2013 Agencja Reklamowa GABO
Materiały zawarte na stronie są prawnie strzeżone i bez zgody nie mogą być wykorzystywane.