TYLE BYŁO DNI ...

Dodano dnia: 27.06.2016

Takie motto towarzyszyło Gali Szóstoklasistów, która odbyła się 23 czerwca w teatrze im. A. Sewruka w Elblągu.

Jak co roku uczniowie klas szóstych przybyli do sali teatru, by w uroczysty sposób pożegnać się z JEDYNKĄ.
W obecności zaproszonych gości, dyrekcji szkoły, nauczycieli, pracowników i rodziców odbierali nagrody za swoje osiągnięcia.
   W tym roku szkolnym lista wyróżnionych uczniów była bardzo długa. Tytuły Najlepszy z Najlepszych Szkoły Podstawowej Nr 1 w Elblągu otrzymali:

1. Aleksandra Szulaczuk z kl. 6d – dwukrotna laureatka  (język polski i matematyka)  i dwukrotna finalistka  (język angielski i przyroda) Wojewódzkich Konkursów Przedmiotowych.
2. Olaf Skoczylas z kl. 6d -   dwukrotny laureat (język angielski i historia) i finalista (przyroda) Wojewódzkich Konkursów Przedmiotowych.
3. Weronika Olszewska z kl. 6c – laureatka ( język angielski)  i trzykrotna finalistka (przyroda, historia i język polski) Wojewódzkich Konkursów Przedmiotowych.
4.Gabriela Budyś z kl. 6d – laureatka Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z Języka Polskiego.
5.Mikołaj Pietruszyński z kl. 6d - laureat Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z Języka Angielskiego.

Wyróżnione osoby otrzymały statuetki Najlepszego z Najlepszych Szkoły Podstawowej Nr 1 w Elblągu i nagrody rzeczowe – tablety i słuchawki.

W gronie Najlepszych z Najlepszych Szkoły Podstawowej Nr 1 w Elblągu znaleźli się również finaliści Wojewódzkich Konkursów Przedmiotowych:

1. Oliwia Wróblewska z kl. 6c ( język polski i język angielski)
2. Maja Jaworska z kl. 6b (język polski)
3. Maks Gurski z kl. 6d (przyroda)
4. Wiktor Orzechowski z kl. 6a (przyroda)
5. Małgorzata Czajkowska – Florek z kl. 6a (język angielski)
6. Wiktor Bedyński z kl. 6d – (historia)

Wyróżnione osoby otrzymały statuetki Najlepszego z Najlepszych Szkoły Podstawowej Nr 1 w Elblągu i nagrody pieniężne.

W gronie nagrodzonych osób znaleźli się również  Najlepsi Sportowcy SP1 w Elblągu

Miejsce V:
Apanowicz Jakub – 2 złote, 4 srebrne - razem 6 medali (medale zdobyte w piłce nożnej i lekkiej atletyce).

Miejsce IV:
Ratajczyk Szymon –  3 złote, 4 srebrne - razem 7 medali (medale zdobyte w piłce nożnej i lekkiej atletyce).

Miejsce III:
Gugnon Marcel -  3 złote, 4 srebrne i 1 brązowy - razem 8 medali (medale zdobyte w piłce nożnej i lekkiej atletyce).

Miejsce II:
Maksymowicz Krzysztof –  3 złote, 2 srebrne i 2 brązowe - razem 7 medali (medale zdobyte w pływaniu – większość na szczeblu wojewódzkim).

Miejsce I:
Łęcki Aleks –  3 złote, 6 srebrnych i 1 brązowy - razem 10 medali (medale zdobyte w piłce nożnej i lekkiej atletyce).

Sportowcy otrzymali puchary i nagrody książkowe.

W gronie osób wyróżnionych za osiągnięcia sportowe i godne reprezentowanie szkoły w zawodach sportowych znaleźli się:

1. Strugińska Oliwia z kl. 6a
2. Zbysińska Wiktoria z kl. 6a
3. Bober Szymon z kl. 6b
4. Kaszczyc Dominika z kl. 6c
5. Szymaniec Bartłomiej z kl. 6c
6. Gurski Maks z kl. 6d
7. Ornoch Bartosz z kl. 6d
8. Wencki Michał z kl. 6d
9. Wojtczak Mateusz z kl. 6d

Na gali wyróżnienie zostali również uczniowie, którzy osiągnęli wysokie wyniki w nauce i otrzymali bardzo dobre lub wzorowe zachowanie. Otrzymali oni nagrody książkowe, a rodzice odebrali z rąk Pani Dyrektor listy gratulacyjne.

W czasie uroczystości padło wiele podziękowań z ust przedstawiciela Rady Rodziców i uczniów, którzy przekazali je poprzez część artystyczną i bajkę pt. „Królewna Śnieżka”.

Wszystkim gratulujemy, życzymy dalszych sukcesów, i …. mamy nadzieję, że będziecie mile wspominać SWOJĄ JEDYNKĘ.

Autor: