Wyszukaj na stronie  
Jesteś tutaj już od sekund
Szkoła Podstawowa nr 1

SPRZĄTANIE ŚWIATA

Dodano dnia: 19.09.2016

W poniedziałek 12 września nasza szkoła dołączyła do ogólnopolskiej akcji ekologicznej „ SPRZĄTANIE ŚWIATA – POLSKA 2016”, w tym roku pod hasłem „Podaj dalej… drugie życie odpadów”. Uczniowie klas II - VI na godzinach wychowawczych sprzątali wyznaczone tereny w pobliżu budynku szkolnego: obszar wokół szkoły, chodniki i tereny zielone przy osiedlowych ulicach oraz Park Kajki. Podczas sprzątania dzieci segregowały odpady: szkło, papier, metal, plastik, baterie i inne.

Głównym przesłaniem 23. edycji akcji jest:
promowanie poszanowania zasobów i efektywnej segregacji,
unikanie odpadów – szacunek do przedmiotu,
uświadomienie Polaków o ich wpływie na środowisko i ilość wytwarzanych odpadów podczas codziennych czynności.
Poza tym, uczniowie przeprowadzili w klasach zbiórkę przedmiotów, które nadają się jeszcze do użytku, ale w danym domu są zbędne, właściciele ich nie potrzebują. Zgodnie z przyświecającą ideą tegorocznego Sprzątania "Daj drugie życie przedmiotom, nie wyrzucaj ich pochopnie do kosza!" został, w piątek - 16.09, zorganizowany tzw. „Pchli targ”, podczas którego dzieci wybierały przydatne dla siebie przedmioty. Możliwość oddania a zarazem wzięcia sobie jakieś zabawki, książki, czy gry wzbudziła duże zainteresowanie wśród dzieci, prawie wszystkie przyniesione z domów artykuły "rozeszły się" na jednej długiej przerwie.
Akcja "Sprzątania Świata" w naszej szkole jeszcze nie została zakończona, ponieważ nie wszystkie klasy miały możliwość wzięcia w niej udziału. Życzylibyśmy sobie, żeby wszyscy: dzieci, młodzież i dorośli, na bieżąco dbali o środowisko, w którym żyją. Żebyśmy nie sprzątali jedni po drugich. Żeby każdy sprzątał po sobie!  
Małgorzata Światkowska
   


Autor: Izabela Pawełczak

SPRZĄTANIE ŚWIATA 2016

Licznik odwiedzin
1 8 6 8 6 4
KALENDARZ
KONTAKT
Szkoła Podstawowa nr 1
im. Adama Mickiewicza

ul. Daszyńskiego 1
82-300 Elbląg

tel. 55 625 8460
fax. 55 625 8463
e-mail: sp1@info.elblag.pl
e-mail: sp1@elblag.eu

IOD: sp1@iod24.pl


Mam 6 lat

Bip
Erasmus
UE
Strona główna     |     O szkole     |     Galeria zdjęć     |     Kontakt
Copyright © 2013 Agencja Reklamowa GABO
Materiały zawarte na stronie są prawnie strzeżone i bez zgody nie mogą być wykorzystywane.