ZIELONA SZKOŁA W PIASKACH

Dodano dnia: 30.09.2016

Najlepszą okazją do poznania tego, co nas otacza są wyjazdy połączone z nauką. Zdobyte w ten sposób umiejętności, sprawności i wiedza są bardziej trwałe i efektywne. Dlatego klasy III a i III b wyjechały w dniach 26-29.09.16 do Ośrodka Edukacji Ekologicznej w Piaskach. Dzieci spędziły tam czas poznając faunę i florę leśną. Wzięły udział w ciekawych zajęciach o bursztynie.  Dzięki uprzejmości Straży Granicznej „przespacerowały się” wzdłuż pasa granicznego, łączącego Zatoką Gdańską i Zalew Wiślany, przekonując się jak wygląda naturalna granica między Polską a Rosją. Zaskoczył ich widok kilku warchlaków swobodnie spacerujących po ulicach i chodnikach miasteczka.
Pogoda dopisała, więc uczniowie pełni wrażeń i nowych wiadomości wrócili do ławek szkolnych.

Agnieszka Flakowska, Beata Ciołek, Katarzyna Janiszewska-Mizerska

ZIELONA SZKOŁA W PIASKACH 2016