Wyszukaj na stronie  
Jesteś tutaj już od sekund
Szkoła Podstawowa nr 1

TYDZIEŃ Z LITERATURĄ HENRYKA SIENKIEWICZA 24 - 28.10.2016

Dodano dnia: 17.10.2016

>>>

 

W dniach od 24 do 28 października 2016 roku uczniowie klas II-VI uczestniczyli w TYGODNIU Z LITERATURĄ HENRYKA SIENKIEWICZA z okazji 170 rocznicy urodzin i 100 rocznicy śmierci pisarza, 111 rocznicy otrzymania Nagrody Nobla, 120 rocznicy wydania "Quo vadis" oraz 130 rocznicy wydania "Potopu".
W każdej klasie przeprowadzone zostały lekcje biblioteczne na temat życia i twórczości polskiego pisarza Henryka Sienkiewicza, pierwszego polskiego noblisty w dziedzinie literatury. Podczas lekcji czytany był również fragment z książki "W pustyni i w puszczy", po którym chetni uczniowie otrzymali kolorowanki tematyczne. Wybrane prace będą tworzyły dekorację biblioteki i kilku gabinetów. 26 października 2016 r. chętni uczniowie z klas IV-VI odwiedzili bibliotekę szkolną o godzinie 17.00 i wzięli udział w przedstawieniu, podczas którego uczniowie z III LO odegrali scenkę wręczenia Nagrody Nobla Henrykowi Sienkiewiczowi. Oprócz tego dla chętnych była krzyżówka i kalambury w oparciu o tekst z książki pt. "W pustyni i w puszczy". Wszyscy, którzy wykazali się wiedzą na jej temat, otrzymali drobne nagrody. W zorganizowaniu wieczoru w bibliotece szkolnej pomogła Pani Majka Babraj, nauczyciel-bibliotekarz z III LO oraz Pani Anna Brejdak i Pani Edyta Leśnikowska.

W drugiej części wieczoru Pan Wojtek Paczkowski zapoznał dzieci z militarnymi opisami, historią i wojskowością w dziełach pierwszego polskiego noblisty w dziedzinie literatury. Wyświetlił również fragmenty filmów zrealizowane w oparciu o dzieła Henryka Sienkiewicza. Dodatkowo fragmenty zekranizowanych powieści Henryka Sienkiewicza były wyświetlane na przerwach przez cały tydzień.

Magdalena Korba - BronickaAutor: Izabela Pawełczak

TYDZIEŃ Z LITERATURĄ HENRYKA SIENKIEWICZA

Licznik odwiedzin
1 7 2 2 6 4
KALENDARZ
KONTAKT
Szkoła Podstawowa nr 1
im. Adama Mickiewicza

ul. Daszyńskiego 1
82-300 Elbląg

tel. 55 625 8460
fax. 55 625 8463
e-mail: sp1@info.elblag.pl
e-mail: sp1@elblag.eu

IOD: sp1@iod24.pl


Mam 6 lat

Bip
Erasmus
UE
Strona główna     |     O szkole     |     Galeria zdjęć     |     Kontakt
Copyright © 2013 Agencja Reklamowa GABO
Materiały zawarte na stronie są prawnie strzeżone i bez zgody nie mogą być wykorzystywane.