NARODOWE ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI

Dodano dnia: 10.11.2016

11 listopada to Święto Niepodległości - bardzo ważne i znaczące dla naszej Ojczyzny. Dlatego postanowiliśmy, jak co roku, uczcić je i oddać hołd naszym przodkom, dzięki którym możemy żyć w wolnym kraju.

Uczniowie klas 6c i 6d oraz chór szkolny przygotowali pod kierunkiem swoich wychowawców montaż słowno-muzyczny przypominający najważniejsze wydarzenia z tamtego okresu oraz nazwiska  postaci, które przyczyniły się do odzyskania po 123 latach niewoli tak upragnionej wolności dla narodu polskiego.

Po części artystycznej pan Paczkowski zaprezentował ciekawostki historyczne związane z tamtym okresem historycznym wzbogacone pokazem strojów, mundurów i slajdów.
Mamy nadzieję, że dzięki takiej uroczystości nasi koledzy i koleżanki będą pamiętać tę ważną datę w dziejach naszej Ojczyzny.
                                                                  D. Popowska, J. Morawska, I. Wiertel,
W. Paczkowski, E. Paczkowska