SZACHIŚCI GRAJĄ DLA POLONII

Dodano dnia: 20.12.2016

15 grudnia 2016, w świetlicy Szkoły Podstawowej nr 1 w Elblągu odbył się Szachowy Turniej Mikołajkowy  w ramach charytatywnej Akcji „Szachiści grają dla Polonii”. Głównym organizatorem  tej akcji jest Polski Związek Szachowy w Warszawie. Organizatorem turnieju   w Elblągu, był Uczniowski Klub Sportowy „Skoczek”. Zawody rozgrywane były systemem szwajcarskim na dystansie 7 rund w 1 dzień w jednej grupie. Tempo gry: 10 minut dla zawodnika na rozegranie partii, wg aktualnych przepisów FIDE i kodeksu szachowego  PZSzach.  Zebrane fundusze zostaną przekazane do PZSzachu na szczytny cel-  dofinansowanie pobytu dzieci Polaków zza  granicy na "Wakacje z szachami 2017" w Polsce.  Nagrodą główną w naszym turnieju,   to wyjazd czterech najlepszych zawodników na Turniej Finałowy „Szachiści Graja dla Polonii” w Parlamencie  RP planowany w marcu- kwietniu 2017r. Zostały  również wręczone puchary, dyplomy, nagrody dla najlepszych uczestników w kategorii dziewcząt i chłopców oraz upominki dla wszystkich uczestników.

Irena Sokołowska I Grażyna Ciesielska

SZACHIŚCI GRAJĄ DLA POLONII 2016