ŚWIĘTO SZKOŁY

Dodano dnia: 22.12.2016

21 grudnia w naszej szkole uroczyście obchodzona Święto Szkoły i Dzień Patrona.
Klasy młodsze przystroiły korytarz samodzielnie wykonanymi portretami Adama Mickiewicza. Potem uczestniczyły w grze szkolnej, w której szukały odpowiedzi na pytania dotyczące placówki i jej pracowników. Uczniowie w klasach przeczytali wybraną bajkę wieszcza i wykonali do niej ilustracje.
Święto zakończyło się apelem przygotowanym przez klasę III a i III f. Uczniowie przedstawili na nim historię szkoły i życiorys Adama Mickiewicza. Następnie wszyscy obejrzeli prezentacje multimedialne o patronie „Jedynki” wykonane przez uczniów klas III.
Także uczniowie klas IV - VI wzięli udział w apelu poświęconym życiu i twórczości Adama Mickiewicza, który rozpoczął się tradycyjnym polskim tańcem - polonezem. Uczniowie klas V zaprezentowali inscenizacje wybranych bajek naszego patrona, zaś koleżanki i koledzy z klasy VI a zmierzyli się z balladą "Pani Twardowska". Poza tym każda klasa wytypowała jednego przedstawiciela, który wcielił się w postać Adama Mickiewicza i przedstawił informacje związane z życiem i twórczośćią wieszcza.

Agata Woźniak, Iwona Wiertel,Urszula Bazylczyk, Edyta Leśnikowska

DZIEŃ SZKOŁY