SPOTKANIE JASEŁKOWE W KLASIE IV D

Dodano dnia: 22.12.2016

W środę 21 grudnia odbyło się po południu przedświąteczne spotkanie jasełkowe z Rodzicami klasy 4d. Wszyscy Rodzice z młodszym, czy starszym rodzeństwem czwartoklasistów przybyli, by cieszyć się występami swoich milusińskich. Uczniowie odegrali przedstawienie jasełkowe z wielkim przejęciem. Niektóre dzieci dopadła taka trema aktorska, że wypowiedziały swoje kwestie w niewiarygodnie szybkim tempie ale, o dziwo, wyraźnie. Przy nieśmiały wtórowaniu rodziców wspólnie odśpiewaliśmy kolędy, wprowadzając się w świąteczny nastrój przy świecach i błyszczącej choince. Klasowe gwiazdeczki wokalne: Julka, Maja i Wiktoria wykonały piosenkę "Najmilszy Święty". Następnie, Goście poznali naszego patrona szkoły - Adama Mickiewicza w osobie Patryka, którego fragmenty narodowej epopei "Pan Tadeusz" oraz przykładowy wierz dla dzieci "Lis i kozieł" czytała znakomita 10-letnia lektorka - Milena. Kolejne chwile spędziliśmy przy kawie, napojach i cieście, rozmawiając, ciesząc się swoją obecnością  oraz poznając się wzajemnie. Symbilicznie podzieliliśmy się opłatkiem z najserdeczniejszymi świątecznymi, a także noworocznymi życzeniami.
W przygotowanie tego klasowego spotkania zaangażowani byli wszyscy, uczniowie, wychowawczyni i rodzice. Bez pomocy najaktywniejszych mam trudno byłoby zorganizować taką imprezę.
Dziękuję Rodzicom za pomoc i obecność, że mogliśmy wspólnie radować się czasem spędzonym w gronie klasowym. Szczególnie ważne te chwile były dla dzieci - uczniów klasy 4d.

Małgorzata Światkowska

SPOTKANIE JASEŁKOWE W KLASIE IV D