SPOTKANIE WIGILIJNE W ŚWIETLICY POPOŁUDNIOWEJ

Dodano dnia: 28.12.2016

Od wielu lat tradycją naszej świetlicy jest spotkanie przy wigilijnym stole. Również w tym roku 22 grudnia odbyło się spotkanie wigilijne dla uczniów ze świetlicy popołudniowej.  Oprócz dzieci w Wigilii uczestniczyli nauczyciele, dyrekcja szkoły: pan Andrzej Soja, pani Barbara Olszewska i pan Marcin Konic. Przybyli także zaproszeni goście:  pan senator Jerzy Wcisła oraz pani Beata Nosewicz.
Na wstępie gości przywitała i przekazała świąteczne życzenia kierownik świetlicy – pani Irena Sokołowska.
W świąteczny nastrój wprowadziły zebranych Wiktoria i Nikola, które zagrały na flażoletach kolędy : ”Lulajże Jezuniu”, „Mizerna, cicha” oraz „Gdy śliczna Panna”.
Wigilia rozpoczęła się przedstawieniem jasełek pt. „Przed Bożym Narodzeniem” w wykonaniu podopiecznych świetlicy, przygotowanym przez wychowawców świetlicy- panią Wandę i Anię przy akompaniamencie gitarowym pani Karoliny.
Najważniejszym momentem spotkania było dzielenie się opłatkiem i złożenie świątecznych życzeń. Następnie goście wraz z dziećmi zasiedli do stołu zastawionego tradycyjnymi wigilijnymi potrawami.  Uroczystość uświetniło przybycie Mikołaja, który obdarował dzieci prezentami.
Wigilia świetlicowej rodzinki przebiegała w miłej i ciepłej atmosferze, a wśród zebranych panował nastrój zbliżającego się Bożego Narodzenia.

Anna Szawara i Wanda Paul

SPOTKANIE WIGILIJNE W ŚWIETLICY POPOŁUDNIOWEJ 2016