Wyszukaj na stronie  
Jesteś tutaj już od sekund
Szkoła Podstawowa nr 1

KONRAD ŻYHAŁKO - MISTRZEM POLSKI W SZACHACH DO LAT 11

Dodano dnia: 17.01.2017

W dniach 8- 15 stycznia 2017r. w Poroninie odbyły się I Szkolne Indywidualne Mistrzostwa Polski w Szachach. Organizatorem tej imprezy był UKS przy SP 8 Chrzanów na zlecenie PZSzach .
Udział wzięło ponad 136 zawodników 13 w  grupach wiekowych, wśród których było ponad 30 finalistów Mistrzostw Polski 2016 roku, 15 uczestników Mistrzostw Europy w 2016 roku, 5 uczestników Mistrzostw Unii Europejskiej w 2016 roku , 2 uczestników Światowej Olimpiady Szachowej Drużyn oraz 2 uczestników Mistrzostw Świata Amatorów- I-sze Mistrzostwa Polski Szkół z takiego pułapu zaczęły swoje istnienie.
Szkołę Podstawową nr 1 z Elbląga reprezentowała drużyna
w składzie:
1. Konrad Żyhałko
2. Aleksander Asenhajmer
3. Dominik Politański
4. Szymon Trochimczuk
5. Nikola Traczyk
Uczniowie ci są zawodnikami UKS Skoczek działającego przy SP1.
Zawodnicy zagrali dwa turnieje szachów klasycznych na dystansie 9 rund oraz szachów błyskawicznych.
 W szachach klasycznych dwóch zawodników SP1 zajęło miejsca w pierwszej dziesiątce: Konrad ŻYHAŁKO do lat 11 oraz Aleksander ASENHAJMER do lat 13. Dodatkowo Konrad zdobył II kategorię szachową- jest to nasz najlepszy zawodnik.
W turnieju szachów błyskawicznych
KONRAD ŻYHAŁKO zdobył I miejsce-MISTRZA POLSKI w grupie chłopców do lat 11.

 W klasyfikacji drużynowej zajęliśmy V miejsce.
Szachiści dużo czasu spędzali nad szachownicą, ale oprócz wytężonej gry doskonale się bawili na basenie, na bitwach śnieżnych, grając w bilarda czy tenisa stołowego. Zagrali symultanę szachową z mistrzem międzynarodowym - Jackiem Bielczykiem. Poznali nowych kolegów z różnych regionów Polski, wymieniali się doświadczeniami w grze turniejowej. W ocenie wielu uczestników, rodziców i trenerów zawody były bardzo dobre, a pobyt w Poroninie będą długo pamiętać i chętnie tam wrócą. Wyjazd ten był możliwy dzięki wsparciu Fundacji Pro-Scholam, Urzędowi Miasta Elbląg ROTARY Club Elbląg Centrum oraz zaangażowaniu rodziców.

Grażyna Ciesielska i Irena Sokołowska

Polski Związek Szachowy-List gratulacyjny
 Autor: Izabela Pawełczak

KONRAD ŻYHAŁKO - MISTRZEM POLSKI W SZACHACH DO LAT 11

Licznik odwiedzin
2 0 1 3 8 4
KALENDARZ
KONTAKT
Szkoła Podstawowa nr 1
im. Adama Mickiewicza

ul. Daszyńskiego 1
82-300 Elbląg

tel. 55 625 8460
fax. 55 625 8463
e-mail: sp1@info.elblag.pl
e-mail: sp1@elblag.eu

IOD: sp1@iod24.pl


Mam 6 lat

Bip
Erasmus
UE
Strona główna     |     O szkole     |     Galeria zdjęć     |     Kontakt
Copyright © 2013 Agencja Reklamowa GABO
Materiały zawarte na stronie są prawnie strzeżone i bez zgody nie mogą być wykorzystywane.