Wyszukaj na stronie  
Jesteś tutaj już od sekund
Szkoła Podstawowa nr 1

O ZDOBYCIU ELBLĄGA NIECO INACZEJ...

Dodano dnia: 09.02.2017

W dniu dzisiejszym (09.02.17) w przededniu rocznicy zdobycia Elbląga przez Armię Czerwoną, uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w apelu przygotowanym przez p. Wojciecha Paczkowskiego. Wydarzenia lutego 1945 roku były pretekstem do zaprezentowania dzieciom najważniejszych epizodów z przebogatej historii naszego miasta, na którą składa się dorobek wielu nacji, kultur i religii. Zwracano uwagę na fakt zgodnego i tolerancyjnego współżycia elblążan na przestrzeni wieków i wspaniały dorobek wszystkich dziedzin związanych z powstaniem i rozwojem naszego miasta.  Tragiczny jego koniec w 1945 roku miał uzmysłowić dzieciom jakim złem jest wojna,  szczególnie dla najmłodszych jej ofiar. Apel był elementem  projektu ,,Wychowanie do tolerancji  przez tolerancję” , realizowanego z programu
Erasmus +.

Wojciech PaczkowskiAutor: Izabela Pawełczak

61 ROCZNICA ZDOBYCIA ELBLĄGA

Licznik odwiedzin
2 0 1 7 5 2
KALENDARZ
KONTAKT
Szkoła Podstawowa nr 1
im. Adama Mickiewicza

ul. Daszyńskiego 1
82-300 Elbląg

tel. 55 625 8460
fax. 55 625 8463
e-mail: sp1@info.elblag.pl
e-mail: sp1@elblag.eu

IOD: iod@ecuw.elblag.pl


Mam 6 lat

Bip
Erasmus
UE
Strona główna     |     O szkole     |     Galeria zdjęć     |     Kontakt
Copyright © 2013 Agencja Reklamowa GABO
Materiały zawarte na stronie są prawnie strzeżone i bez zgody nie mogą być wykorzystywane.