SMACZNIE I ZDROWO

Dodano dnia: 21.02.2017

W ramach zajęć  kulinarnych dzieci ze świetlicy popołudniowej wykonały smaczny i zdrowy koktajl owocowy- jagodowo-bananowy. Podczas zajęć rozmawialiśmy o napojach najczęściej spożywanych przez dzieci. Spośród nich wybraliśmy te najzdrowsze, czyli wodę mineralną , jogurty, mleko, kompoty, koktajle. Dzieci aktywnie uczestniczyły pracy – poznały cykl przyrządzania koktajlu oraz zasady bezpiecznej oraz zasady bezpiecznej obsługi urządzenia elektrycznego ( blendera). Samodzielne wykonanie napoju dostarczyło dzieciom satysfakcji, a koktajl był pyszny. Ustaliliśmy, że w każdy czwartek organizować będziemy zajęcia kulinarne.

Wanda Paul

SMACZNIE I ZDROWO