BIEG ŻOŁNIERZY WYKLĘTYCH

Dodano dnia: 28.02.2017

W niedzielę 26 lutego ekipa uczniów z naszej szkoły uczestniczyła w Otwartym Biegu na Orientację w ramach akcji "Bieg Żołnierzy Wyklętych" w Bażantarni. Po rejestracji zawodników, odbyło się uroczyste otwarcie zawodów z udziałem władz miasta. Krótkie przemówienie wprowadziło dzieci, młodzież i dorosłych w tematykę Żołnierzy Wyklętych. Około godziny 10-tej nastąpił start, wyścig z czasem i gorączkowe szukanie punktów na orientację. Warunki pogodowe nie sprzyjały zawodnikom. Drobny deszczyk rozmiękczył podłoże, na którym niejeden biegacz wylądował na pupie, tym bardziej, że trasa prowadziła pod górki i z górki. Dla naszych uczniów taki bieg to "bułka z masłem"! W swoich kategoriach przybiegli jako pierwsi:

kat. dziewcząt SP - I miejsce - Maja Majkowska 4d
                    II miejsce - Milena Trochimczuk 4d
                    III miejsce - Kasia Szandrocha 5c
                    IV miejsce - Natalia Szopka 5a
kat. chłopców SP - I miejsce - Fabian Kotyza 5b
                   II miejsce - Aleksander Wronkowski 4d.
Każdy uczestnik, który ukończył bieg, otrzymał pamiątkowy medal i koszulkę z okazjonalnym nadrukiem, dotyczącym Żołnierzy Wyklętych i Wilczego Tropu. Zwycięzców uhonorowano pucharami i książkami historycznymi tematycznie związanymi z uroczystością. Żołnierze poczęstowali utrudzonych zawodników pyszną grochówką, a głodomory mogły upiec sobie na ognisku kawał kiełbasy. Uczniowie sprawdzili swe oko w strzelaniu do celu.
Mimo niezbyt sprzyjającej aury, impreza się udała, a zadowolone dzieci wróciły z nagrodami do domów.

Małgorzata Światkowska

BIEG ŻOŁNIERZY WYKLĘTYCH