Wyszukaj na stronie  
Jesteś tutaj już od sekund
Szkoła Podstawowa nr 1

BIEG ŻOŁNIERZY WYKLĘTYCH

Dodano dnia: 28.02.2017

 W niedzielę 26 lutego ekipa uczniów z naszej szkoły uczestniczyła w Otwartym Biegu na Orientację w ramach akcji "Bieg Żołnierzy Wyklętych" w Bażantarni. Po rejestracji zawodników, odbyło się uroczyste otwarcie zawodów z udziałem władz miasta. Krótkie przemówienie wprowadziło dzieci, młodzież i dorosłych w tematykę Żołnierzy Wyklętych. Około godziny 10-tej nastąpił start, wyścig z czasem i gorączkowe szukanie punktów na orientację. Warunki pogodowe nie sprzyjały zawodnikom. Drobny deszczyk rozmiękczył podłoże, na którym niejeden biegacz wylądował na pupie, tym bardziej, że trasa prowadziła pod górki i z górki. Dla naszych uczniów taki bieg to "bułka z masłem"! W swoich kategoriach przybiegli jako pierwsi:

kat. dziewcząt SP - I miejsce - Maja Majkowska 4d
                    II miejsce - Milena Trochimczuk 4d
                    III miejsce - Kasia Szandrocha 5c
                    IV miejsce - Natalia Szopka 5a
kat. chłopców SP - I miejsce - Fabian Kotyza 5b
                   II miejsce - Aleksander Wronkowski 4d.
Każdy uczestnik, który ukończył bieg, otrzymał pamiątkowy medal i koszulkę z okazjonalnym nadrukiem, dotyczącym Żołnierzy Wyklętych i Wilczego Tropu. Zwycięzców uhonorowano pucharami i książkami historycznymi tematycznie związanymi z uroczystością. Żołnierze poczęstowali utrudzonych zawodników pyszną grochówką, a głodomory mogły upiec sobie na ognisku kawał kiełbasy. Uczniowie sprawdzili swe oko w strzelaniu do celu. 
Mimo niezbyt sprzyjającej aury, impreza się udała, a zadowolone dzieci wróciły z nagrodami do domów.
 
Małgorzata Światkowska 


Autor: Izabela Pawełczak

BIEG ŻOŁNIERZY WYKLĘTYCH

Licznik odwiedzin
1 6 4 8 2 8
KALENDARZ
KONTAKT
Szkoła Podstawowa nr 1
im. Adama Mickiewicza

ul. Daszyńskiego 1
82-300 Elbląg

tel. 55 625 8460
fax. 55 625 8463
e-mail: sp1@info.elblag.pl
e-mail: sp1@elblag.eu

IOD: sp1@iod24.pl


Mam 6 lat

Bip
Bip
Strona główna     |     O szkole     |     Galeria zdjęć     |     Kontakt
Copyright © 2013 Agencja Reklamowa GABO
Materiały zawarte na stronie są prawnie strzeżone i bez zgody nie mogą być wykorzystywane.