BEZ CUKRU ŻYĆ SIĘ DA

Dodano dnia: 02.03.2017

Dnia 1 marca 2017 roku w świetlicy popołudniowej odbyły się warsztaty kulinarne z dietetykiem Agnieszką Kopczyńską. Rozmawialiśmy na temat właściwego sposobu odżywiania oraz wpływu jedzenia na nasze zdrowie i samopoczucie. Okazało się, że „bez cukru żyć się da” i można go zastąpić „magicznymi słodyczami” – wszelkiego rodzaju owocami świeżymi i suszonymi oraz całą gamą kolorowych warzyw. Na potwierdzenie tego dzieci „pod okiem” pani dietetyk wykonały „zielony, słodki koktajl” bez cukru oraz pralinki ( kokosowe i orzechowe kuleczki ). Na koniec zajęcia dzieci utrwaliły wiadomości i umiejętności zdobyte w trakcie warsztatów. W ramach pracy domowej każde dziecko przedstawiło swój pomysł na zdrowy, bezcukrowy deser. Zajęcia bardzo przypadły dzieciom do gustu. Oprócz wiedzy dostarczyły wszystkim wiele radości z samodzielnie wykonanej pracy.

Wanda Paul