ŻYWE LEKCJE PRZYRODY

Dodano dnia: 06.03.2017

W dniach 02 i  03 marca przyjechał do naszej szkoły Przedstawiciel  Edukacyjnego Parku Owadów, który w bardzo ciekawy, interesujący sposób  zaprezentował żywe lekcje przyrody. Przekazywane treści dostosowane były do poziomu  poszczególnych grup. Prowadzący angażował wszystkich uczestników, szybko nawiązał kontakt z uczniami i zyskiwał ich sympatię, potrafił zaciekawić  nawet najbardziej nieśmiałych.  Uczniowie mogli nie tylko zobaczyć i poznać egzotyczne owady ale również je dotknąć. Każdy chętny uczestnik mógł trzymać na dłoni karalucha z Madagaskaru.  Uczniowie usłyszeli wiele ciekawostek np., że nitka z jednego kokonu jedwabnika morwowego mierzy ok. 2 km, a także – 500 nietoperzy (nocek rudy) w ciągu jednego lata zjada ok. 2 ton komarów.

Halina Wojciechowicz

ŻYWA LEKCJA PRZYRODY 03.03.2017