WITAMY WIOSNĘ

Dodano dnia: 20.03.2017

16 marca odbyła sie w naszej szkole impreza ekologiczna "Przedwiośnie". Jak co roku, przy okazji konkursu matematycznego "Kangur", próbowaliśmy przywołać do nas wiosnę. Matematyczno-przyrodnicze święto wesołym i kolorowym echem odbiło się w murach szkolnych. Uczniowie klas 4-6 przygotowali świetne prezentacje. Sala gimnastyczna przekształciła się na 2 godziny w eksluzywny salon mody, w którym na przygotowanym wybiegu modelki i modele ukazali szkolnemu światu najnowsze trendy w ubiorach wiosennych. Młodzi kreatorzy mody podsunęli pomysły, jak wykorzystać surowce wtórne do stworzenia niepowtarzalnych strojów. Pięknie prezentowały się zielono - kwieciste wiosenki, poruszając się w takt koncertu Vivaldiego "Wiosna". Na deskach naszej sali gimnastycznej zagościli również "Szaleni matematycy", którzy przy dynamicznej rapowej muzyce ukazali wyobrażenia postaci ludzi pochłoniętych całkowicie królową nauk. Na pół godziny parkiet sportowy stał się estradą dla zespołów klasowych, prezentujących piosenki o wiośnie lub matematyce. Równocześnie z pokazami odbył się konkurs plastyczny. Klasowi artyści przygotowywali plakat ilustrujący przysłowie o marcu lub wiośnie. Najlepsze prace zostały przedstawione na korytarzu, na parterze. Wszystkie uczniowskie prezentacje zostały ocenione przez jury składające się z przedstawicieli poszczególnych klas. Dzieci, których przebrania wyróżniały się na tle innych, a także zwycięska klasa zostały nagrodzone słodyczami. Po dwugodzinnej kreatywnej zabawie trzeba było wrócić do bardziej szarej rzeczywistości szkolnej - lekcji.

Małgorzata Światkowska

WITAMY WIOSNĘ 2017