OZNAKI WIOSNY

Dodano dnia: 30.03.2017

28 marca uczniowie klasy 4 d zaprosili swych młodszych kolegów na przedstawienie. Przygotowali inscenizację o przyrodzie, budzącej się wiosną do życia. Maluchy z klas pierwszych i drugich dowiedziały się, że wiosna to czas przychodzenia na świat potomstwa różnych zwierząt, np.: wiewiórcząt i zajączków oraz składania przez żaby skrzeku, by mogły rozwinąć się młode żabki. Dzieci ujrzały też wychudzonego po śnie zimowym jeża, usiłującego upolować żabę. Bywa, że wiosną wieją silne wiatry, które są konieczne do przenoszenia pyłku różnych roślin, np. leszczyny, aby urosły na niej bardzo smaczne orzechy laskowe. W zabawny sposób czwartoklasiści przemycali młodszym dzieciom wiele ciekawostek z życia przyrody. Młodzi aktorzy byli mocno przejęci swą grą, szczególnie, gdy przestawały działać kolejne mikrofony. No cóż, tzw. złośliwość rzeczy martwych. Myślę, że pomimo tego przedstawienie podobało się. Czwartacy włożyli sporo pracy w realizację występu, a do przygotowania strojów zaangażowali się rodzice. Szczególnie pięknie prezentowała się na scenie wiewiórka i leszczyna.

Małgorzata Światkowska

OZNAKI WIOSNY