Wyszukaj na stronie  
Jesteś tutaj już od sekund
Szkoła Podstawowa nr 1

ŚWIATOWY DZIEŃ ZIEMI

Dodano dnia: 25.04.2017

Jak każdego roku nasza szkoła włączyła się w obchody Światowego Dnia Ziemi, który  przypada  22 kwietnia. Uświetniając ten dzień, uczniowie klas młodszych, podczas lekcji z wychowawcami oraz uczniowie klas starszych, na warsztatach prowadzonych przez panią Elżbietę Paczkowską, wykonali plakaty promujące postawy proekologiczne.  Na godzinach wychowawczych uczniowie również pisali  listy do Ziemi. Celem tych przedsięwzięć jest jak najwcześniejsza edukacja ekologiczna pozwalająca na zrozumienie zależności pomiędzy życiem ludzi a jakością otaczającego ich środowiska. Zadeklarowane przez dzieci działania realizowane wspólnie z dorosłymi są skutecznym narzędziem zapewniającym  przyszłym pokoleniom  zdrowe warunki życia. 
Uczniowie klasy VIa - Karolina Kopaczewska i Jakub Szostko wykazujący duże zaangażowanie w zakresie ochrony środowiska, podczas uroczystego spotkania z okazji Dnia Ziemi, odebrali dyplomy i nagrody od Prezydenta Miasta. 
Wydarzeniem również związanym z obchodami  Dnia Ziemi, był udział naszej szkoły w konkursie organizowanym przez Szkołę Podstawową Nr 12 pod hasłem „Ekologia i Sport” . Konkurs, mimo różnic wiekowych, zapewniał dobrą zabawę, wpływał na pozytywny stosunek do otaczającej przyrody.


Elżbieta Paczkowska, Wioletta Szulaczuk, Halina Wojciechowicz


Autor: Izabela Pawełczak

ŚWIATOWY DZIEŃ ZIEMI 2017

Licznik odwiedzin
1 6 4 8 0 7
KALENDARZ
KONTAKT
Szkoła Podstawowa nr 1
im. Adama Mickiewicza

ul. Daszyńskiego 1
82-300 Elbląg

tel. 55 625 8460
fax. 55 625 8463
e-mail: sp1@info.elblag.pl
e-mail: sp1@elblag.eu

IOD: sp1@iod24.pl


Mam 6 lat

Bip
Bip
Strona główna     |     O szkole     |     Galeria zdjęć     |     Kontakt
Copyright © 2013 Agencja Reklamowa GABO
Materiały zawarte na stronie są prawnie strzeżone i bez zgody nie mogą być wykorzystywane.