Wyszukaj na stronie  
Jesteś tutaj już od sekund
Szkoła Podstawowa nr 1

SPOTKANIE AUTORSKIE Z GRZEGORZEM KASDEPKE

Dodano dnia: 29.05.2017

- Czy lubi pan czytać książki?

- Ile książek napisał pan dla dzieci?

- Jakie książki lubi pan czytać?

- Skąd pan bierze pomysły na książki?

     Na te i jeszcze wiele innych pytań uzyskali odpowiedź nasi uczniowie, którzy 26 maja 2017r. o godz.9.00 spotkali się z pisarzem - panem Grzegorzem Kasdepke, który pisze od 20 lat, a jego książki sprzedały się w nakładzie ponad 2 mln egzemplarzy! Dzieci miały kolejną okazję, by porozmawiać o przeczytanych książkach z ich autorem. W czasie spotkania okazało się, że jednym z ulubionych bohaterów literackich uczniów SP1 jest detektyw Pozytywka, że chętnie sięgają po książki pt. Tylko bez całowania! Czyli jak radzić sobie z niektórymi emocjami, Słodki rok Kuby i Buby, Bon czy ton i Savoir-vivre dla dzieci ( Nagroda Edukacja XXI w 2004r. ) i wiele innych. Pisarz jest jednym z najbardziej cenionych współczesnych autorów książek dla dzieci, w sposób ciekawy i z humorem, opowiedział o swojej pracy, bohaterach, których stworzył i o tym, że inspiracją powstania wielu zabawnych historii był syn pisarza - Kacper. Na koniec autor złożył wiele autografów i obietnicę ponownego odwiedzenia naszej szkoły! Mamy nadzieję, że takie spotkania przyczynią się do tego, że nasi uczniowie jeszcze chętniej będą czytać! 

Małgorzata Antoniszyn
Ania Brejdak
Magdalena Korba-Bronicka

     Zachęcamy wszystkich uczniów kl. I-III naszej szkoły do wzięcia udziału w Ogólnopolskim Konkursie Bibliotecznym „Tajemnicze zniknięcie Detektywa Pozytywki”.

Szczegółowe informacje dostępne są na stronie : www.konkursbiblioteczny.nk.com.pl

 Autor:

GRZEGORZ KASDEPKE

Licznik odwiedzin
1 7 2 2 6 3
KALENDARZ
KONTAKT
Szkoła Podstawowa nr 1
im. Adama Mickiewicza

ul. Daszyńskiego 1
82-300 Elbląg

tel. 55 625 8460
fax. 55 625 8463
e-mail: sp1@info.elblag.pl
e-mail: sp1@elblag.eu

IOD: sp1@iod24.pl


Mam 6 lat

Bip
Erasmus
UE
Strona główna     |     O szkole     |     Galeria zdjęć     |     Kontakt
Copyright © 2013 Agencja Reklamowa GABO
Materiały zawarte na stronie są prawnie strzeżone i bez zgody nie mogą być wykorzystywane.