FESTIWAL NAUKI W PWSZ

Dodano dnia: 29.05.2017

25 maja nasza szkoła wzięła udział w Bałtyckim Festiwalu Nauki w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej. 19 uczniów prezentowało przygotowane przez siebie eksperymenty. Były to te dzieci, które, kilka dni temu, otrzymały certyfikaty naukowca na V Szkolnym Festiwalu Nauki. Pokazy cieszyły się dużym zainteresowaniem. Nasze "laboratorium" odwiedziły przedszkolaki, dzieci z podstawówek a także gimnazjaliści i pracownicy uczelni. Pewien wykładowca - ekonomista nie krył zdziwienia, że tacy młodzi, a tak interesujące doświadczenia przygotowali. Głośno wyrażał swój podziw profesjonalizmu dzieci. Uczniowie tym chętniej objaśniali swe eksperymenty, im większy zachwyt malował się na twarzach obserwatorów. Dodatkowo uczelnia wypożyczyła nam mikroskopy, dzięki którym mali i duzi oglądali tkanki zwierzęce i roślinne. Szczególnie zajmujące było porównanie komórek krwi żaby i człowieka. Największe ochy i achy padały z ust przedszkolaków, dla których było to z pewnością pierwsze zetknięcie z mikroskopem. Wszyscy młodzi laborantci byli świetnymi ambasadorami SP-1. Po trzech godzinach aktywności naukowej uczniowie jak bardzo zmęczeni tak zadowoleni powrócili do szkoły.

Małgorzata Światkowska

FESTIWAL NAUKI W PWSZ 2017