Wyszukaj na stronie  
Jeste¶ tutaj już od sekund
Szkoła Podstawowa nr 1

ZIELONA SZKOŁA W KUDOWIE ZDRÓJ

Dodano dnia: 11.09.2017

 W dniach 04.09.2017 - 08.09.2017 roku uczniowie klas 6 wraz ze swoimi wychowawcami pojechali na "zielone lekcje" do Kudowy Zdrój. Po długiej podróży przybyli¶my do pensjonatu " Góry Stołowe", gdzie zajęli¶my wyznaczone pokoje , rozpakowali¶my się i odpoczywali¶my, gdyż podczas następnych dni czekało nas wiele atrakcji.
Drugi dzień zaczęli¶my od „Szlaku gin±cych zawodów”gdzie mogli¶my podziwiać kunszt pracy garncarza czy piekarza oraz skosztować przepysznego chleba ze smalcem lub masłem. Następnie zwiedzali¶my Kaplicę Czaszek w Czermnej. Również spacerowali¶my po Parku Zdrojowym, w którym kuracjusze przebywaj±cy w tamtejszych uzdrowiskach korzystaj± ze zdrowotnych wód Ľródlanych. 
W trakcie naszego pobytu zwiedzali¶my różne zabytki np. w Wambierzycach Sanktuarium Matki Bożej Wambirzyckiej Królowej Rodzin i Patronki Ziemi Kłodzkiej, Twierdzę Kłodzk±. Poznawali¶my piękny krajobraz Gór Stołowych, wędrowali¶my po Błędnych Skałach, jak również zdobywali¶my Szczeliniec. Podczas naszych wędrówek poznawali¶my nowe gatunki zwierz±t i ro¶lin, które w bardzo przestępny sposób przybliżał nam przewodnik, Pan Stanisław. 
Na trasie naszej eskapady znalazła się też Praga ze swoimi zabytkami. Podziwiali¶my Mał± Stranę, Ratusz i Rynek Staromiejski, Rynek Wacława, Most Karola, Nowe Miasto, Praski Zamek.
W pi±tek, wczesnym rankiem, wyruszyli¶my w drogę powrotn± do domu. 

To był wspaniały czas. Dziękujemy.
 
Anna Zagrodnik
 


Autor: Izabela Pawełczak

ZIELONA SZKOŁA 2017

Licznik odwiedzin
2 0 1 5 8 0
KALENDARZ
KONTAKT
Szkoła Podstawowa nr 1
im. Adama Mickiewicza

ul. Daszyńskiego 1
82-300 Elbl±g

tel. 55 625 8460
fax. 55 625 8463
e-mail: sp1@info.elblag.pl
e-mail: sp1@elblag.eu

IOD: sp1@iod24.pl


Mam 6 lat

Bip
Erasmus
UE
Strona główna     |     O szkole     |     Galeria zdjęć     |     Kontakt
Copyright © 2013 Agencja Reklamowa GABO
Materiały zawarte na stronie s± prawnie strzeżone i bez zgody nie mog± być wykorzystywane.