Wyszukaj na stronie  
Jesteś tutaj już od sekund
Szkoła Podstawowa nr 1

DWIE AGRESJE - ROCZNICE WRZEŚNIOWE

Dodano dnia: 18.09.2017

Większość uczniów nie lubi dnia 1 września. To zrozumiałe. Zaczyna się rok szkolny. Był jednak taki rok, kiedy 1 września dzieci wolałyby iść do szkoły niż...
Koniec wakacji w 1939 roku. „A lato było piękne tego roku” – jak mówi Gałczyński w „Pieśni o żołnierzach z Westerplatte.” Kończą się wakacje. Matki szykują fartuszki szkolne, ojcowie przygotowują książki, bo jutro Marysia, Tadzio, Jaś i inne dzieci idą do szkoły. Rozlegnie się pierwszy po wakacjach dzwonek szkolny.Ale co to ? To nie dzwonek...
Tymi słowami uczniowie klasy 7 d rozpoczęli apel poświęcony agresji Niemiec i Związku Radzieckiego na Polskę w 1939 roku. Montaż słowno – muzyczny urozmaicił Pan Paczkowski prezentując fragmenty filmu „Westerplatte” oraz symulację zajmowania naszych ziem przez agresorów. Na koniec nauczyciel historii przeprowadził quiz polegający na rozpoznaniu różnego rodzaju hełmów  należących do oddziałów wojskowych państw biorących udział w II wojnie światowej. Mamy nadzieję, że wszyscy uczniowie z uwagą wysłuchali przygotowanego materiału i będą o tych przykrych wydarzenia dla naszego narodu pamiętać.

Dorota Popowska i Wojciech PaczkowskiAutor: Izabela Pawełczak

DWIE AGRESJE 2017

Licznik odwiedzin
2 0 1 7 8 1
KALENDARZ
KONTAKT
Szkoła Podstawowa nr 1
im. Adama Mickiewicza

ul. Daszyńskiego 1
82-300 Elbląg

tel. 55 625 8460
fax. 55 625 8463
e-mail: sp1@info.elblag.pl
e-mail: sp1@elblag.eu

IOD: iod@ecuw.elblag.pl


Mam 6 lat

Bip
Erasmus
UE
Strona główna     |     O szkole     |     Galeria zdjęć     |     Kontakt
Copyright © 2013 Agencja Reklamowa GABO
Materiały zawarte na stronie są prawnie strzeżone i bez zgody nie mogą być wykorzystywane.