Wyszukaj na stronie  
Jesteś tutaj już od sekund
Szkoła Podstawowa nr 1

OBCHODY POLSKIEGO PAŃSTWA PODZIEMNEGO

Dodano dnia: 28.09.2017

 W dniu 27 IX 2017r. reprezentacja naszej szkoły uczestniczyła w 78. rocznicy powstania Polskiego Państwa Podziemnego. Uroczystości odbyły się przed Pomnikiem Żołnierzy Armii Krajowej na skwerze Rotmistrza Pileckiego  przy ulicy gen. Stefana Grota Roweckiego. Odśpiewanie hymnu narodowego, przemówienia władz samorządowych i administracyjnych,  w których przybliżono organizację działania tajnych struktur państwa polskiego, które istniały  w czasie II wojny światowej i podlegały rządowi RP na uchodźstwie, apel pamięci, salwa honorowa oraz składanie kwiatów towarzyszyły tej uroczystości. Wzięli w niej udział m. in. elbląscy kombatanci, przedstawiciele służb mundurowych, przedstawiciele organizacji, stowarzyszeń oraz ugrupowań politycznych, poczty sztandarowe i młodzież szkolna.

Lucyna StańczakAutor: Izabela Pawełczak

OBCHODY POLSKIEGO PAŃSTWA PODZIEMNEGO 2017

Licznik odwiedzin
2 0 1 7 8 0
KALENDARZ
KONTAKT
Szkoła Podstawowa nr 1
im. Adama Mickiewicza

ul. Daszyńskiego 1
82-300 Elbląg

tel. 55 625 8460
fax. 55 625 8463
e-mail: sp1@info.elblag.pl
e-mail: sp1@elblag.eu

IOD: iod@ecuw.elblag.pl


Mam 6 lat

Bip
Erasmus
UE
Strona główna     |     O szkole     |     Galeria zdjęć     |     Kontakt
Copyright © 2013 Agencja Reklamowa GABO
Materiały zawarte na stronie są prawnie strzeżone i bez zgody nie mogą być wykorzystywane.