EUROPEJSKI DZIEŃ JĘZYKÓW

Dodano dnia: 29.09.2017

26 września obchodziliśmy w szkole Europejski Dzień Języków. Gabinety językowe zostały przystrojone w plakaty informujące o tym dniu, flagi państw europejskich oraz prace uczniów poświęcone państwom europejskim. Mogliśmy dowiedzieć się jak powiedzieć „ Kocham Cię” w różnych językach czytając prezentowane na piętrze zwroty, a nauczyciele zadbali, by lekcje poświęcone były tej tematyce. Dodatkowo, aby promować różnorodność językową, uczennice klasy IVa rysowały kredą flagi europejskie na boisku szkolnym.  Kolejną atrakcją był konkurs „ Co wiesz o Europie ?”, w którym uczniowie klas VI i VII mogli sprawdzić swoją wiedzę i umiejętności dotyczące państw europejskich. Zwyciężyła klasa VI a, a reprezentujący ją Mikołaj  Szuba i Wojtek Stojek  mogą śmiało być nazwani Mistrzami Europy! Wyprzedzili oni na podium drużyny z klas VII a, VII d i VI d. Dziękujemy wszystkim uczniom za zaangażowanie i chęć zabawy oraz gratulujemy posiadanej wiedzy !

Nauczyciele języków obcych

EUROPEJSKI DZIEŃ JĘZYKÓW