Wyszukaj na stronie  
Jesteś tutaj już od sekund
Szkoła Podstawowa nr 1

Uczniowski Klub Sportowy 'SKOCZEK'

Zapraszamy na stronę Klubu na FB >>>


Prezesem  UKS”SKOCZEK” jest Irena Sokołowska, a wiceprezesem Grażyna Ciesielska


    Edukacją szachową w naszej szkole zajmujemy się od 15 lat. Początkowo zajęcia szachowe odbywały się tylko w świetlicy jako oferta ciekawie spędzonego czasu wolnego. Była to nauka poprzez zabawę dla chętnych dzieci, będących przed lub po lekcjach.
Z czasem rodzice  uczniów, którzy nie uczęszczali do świetlicy chcieli zapisywać dzieci na szachy. W związku z dużym zainteresowaniem stworzyliśmy grupy dla  klas młodszych, do których chodziły tez dzieci spoza świetlicy. Cykl nauki podzieliśmy na etapy: początkowy, średni i zaawansowany, który utrzymujemy do dnia dzisiejszego. 
 

    Cały czas rozwijamy nasze „działania szachowe”. Podstawą są oczywiście zajęcia edukacyjne. Oprócz nich prowadzimy wewnątrzszkolne i międzyszkolne turnieje szachowe. Uczestniczymy w większości turniejów szachowych na terenie naszego miasta. Wyjeżdżamy na turnieje wojewódzkie do Olsztyna i Ostródy oraz na turniej ogólnopolski do Warszawy.
      Chcąc urozmaicić dzieciom grę wprowadzamy konkursy plastyczne o tematyce szachowej dla uczniów szkół elbląskich. Zorganizowaliśmy w szkole konkurs literacki nt. ”Wiersze i rymowanki szachowe”. Co roku przygotowujemy nowe przedstawienie „żywych szachów”. Pomysłów mamy wiele.  
     W skutek wprowadzenia roku szkolnym 2013/14 do szkół podstawowych w Elblągu ogólnopolskiego projektu „Edukacja przez szachy w szkole”  grupa pasjonatów wzrosła. Bardzo dużo rodziców z naszej szkoły i innych szkół w Elblągu dopytuje się o możliwość zapisania dzieci na zajęcia szachowe. Stąd nasz pomysł stworzenia UKS-u „Skoczek”. Uczniowski Klub Sportowy „SKOCZEK” rozpoczął działalność we wrześniu 2014r.

  uks.szachy.sp1@op.p  

   

 

 

 

 

Dołączone pliki:
Licznik odwiedzin
2 2 5 3 2 9
KALENDARZ
KONTAKT
Szkoła Podstawowa nr 1
im. Adama Mickiewicza

ul. Daszyńskiego 1
82-300 Elbląg

tel. 55 625 8460
fax. 55 625 8463
e-mail: sp1@info.elblag.pl
e-mail: sp1@elblag.eu

IOD: iod@ecuw.elblag.pl


Mam 6 lat

Bip
Erasmus
UE
Strona główna     |     O szkole     |     Galeria zdjęć     |     Kontakt
Copyright © 2013 Agencja Reklamowa GABO
Materiały zawarte na stronie są prawnie strzeżone i bez zgody nie mogą być wykorzystywane.